Uporządkuj swoje życie
wtorek, 22 stycznia 2013 13:35
PDF Drukuj Email

źródło: www.wiernaidealom.pl
Często na swojej liście postanowień noworocznych umieszczasz punkt „będę lepiej zorganizowana”. Napisanie tego to żaden wysiłek, ale przemiana w człowieka uporządkowanego wymaga poważnych zmian. W tym celu należy przede wszystkim odpowiedzieć sobie na podstawowe pytanie: dlaczego chcę wprowadzić ład w moje życie i od czego właściwie zacząć?

Uporządkuj swoje życie

Okres noworoczny sprzyja refleksjom na temat tego, jak chcesz żyć, co pragniesz osiągnąć i jak możesz dążyć do realizacji tych celów. Chcesz rozliczyć się z tym, co było i zacząć nowy etap. To dobry czas na wgląd w siebie, zrobienie remanentu oraz podjęcie decyzji - co zostawić za sobą, a co ze sobą zabrać w dalszą drogę? Wierzysz, że w nowym roku wszystko zacznie się od nowa, jesteś zmotywowana do tego, aby się zmieniać i pragniesz dokonać pozytywnych zmian. Tylko od czego tu właściwie zacząć…?

Po pierwsze zastanów się, co jest dla Ciebie naprawdę ważne. Co chciałabyś usunąć ze swojego życia, co Cię ogranicza i które aspekty chciałabyś poprawić. Może od dawna myślisz o przeprowadzce? Może chciałabyś poświęcać mniej uwagi karierze i przeznaczyć czas rodzinie? Najważniejsze jest określenie właściwych proporcji, które chcesz przypisać poszczególnym sferom swojego życia. Przyjrzyj się rzeczom, które od dawna odkładasz „na potem”. Sporządź listę wszystkich niedomkniętych spraw i konsekwentnie je realizuj. Rozwiąż zadawnione konflikty, które zalegają w głowie i nie pozwalają skupić się na rzeczach ważnych. Odkurz stare znajomości, na których Ci zależy. Przyjrzyj się swoim marzeniom i postaraj się zweryfikować je ze stanem rzeczywistym. Sprawdź, czy są nadal aktualne, a nierealne odrzuć. Najmniejsze wysuń na pierwszy plan, ciesz się ich realizacją i sięgaj po te coraz większe. Pamiętaj też, że stawianie sobie celów i zobowiązań okaże się bezowocne, jeśli nie wyznaczysz sobie konkretnych terminów ich realizacji. Organizacja życia to w końcu nie tylko umiejętność wykonywania danych czynności. To przede wszystkim zdolność do wykonywania ich w odpowiednim czasie! Być może pomocna w tym okaże się nasza aplikacja „E-maile do przyszłości”, która powstała po to, by wspierać Cię w Twoich planach i krokach do celu.

Porządki w życiu to temat, który wymaga mobilizacji. Aby pokonać barierę związaną z rozpoczęciem życiowych zmian, zacznij od rzeczy prostszej, która jednak natchnie Cię pozytywnie do działania. Na dobry początek zadbaj o ład wokół siebie, w swoim otoczeniu. Zobaczysz, że po zrobieniu tego pierwszego kroku, łatwiej będzie zabrać się za sprawy poważniejsze :-)

YOSKINE Wierna swoim ideałom

...

...

Share
 

Komentarze

 
0 # Maszka 2013-04-04 09:18
Prawda,najtrudn iej wykońać pierwszy krok.
 
 
0 # olalutka 2013-04-06 17:47
...nie ma to jak co roczne postanowienia noworoczne...za wsze nie były realizowane...j ednak ten rok, w sumie jego początek był dla mnie pełen siły i wiary. Postanowiłam jak każda kobieta schudnąć i udało się :D 11,5 kg mam za sobą :D
 
 
0 # kasia2006222 2013-04-07 17:41
Uporządkowanie życia to chyba podstawowy krok w osiągnięciu harmonii i prawdziwej radości z życia. Staram się usuwać wszystko to co sprawia, że czuję się jakby przyduszona. Artykuł super uświadamia, że aby cokolwiek osiągnąć trzeba najpierw przyjrzeć się temu co jest blisko nas i zaprowadzić ład.
 
 
0 # Maszka 2013-04-19 13:31
olalutka moje gratulacje :-)
 
 
0 # Maszka 2013-04-19 13:34
Pierwszy krok zrobiony,porząd ek w domu prawie zakończony,list a spraw napisana,teraz przeszedł czas na nastepne pozbywanie się przeszkód.
 
 
0 # agnieszka830401 2013-10-06 20:30
Pierwsze co nasunęło mi się na myśl to wstać, poukładać i mieć z głowy. Otóż nie. Najtrudniejsze będzie to co później. Oj, coś mi się wydaje, że większość z nas myśli o tym uporządkowaniu jako drodze do dalszej laby. A tu zonk. U mnie takie porządkowanie powtarza się co jakiś czas i to już dla mnie jest regułą. Jest moment determinacji i działania, moment dokonania i satysfakcji, moment odetchnięcie, odpoczynku i relaksu i wreszcie nadchodzi moment ponownego otrząśnięcia się z tej błogości i potrzeba dalszych osiągnięć, wtedy znów nadchodzi determinacja i działanie. Czasem pojawia się te niepowodzenie i zwątpienie. Wszystko tak się przeplata, ale uważam, że wszystko trzeba przejść, tą czy inną drogą, ale trzeba...
 

Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

POLECANE ARTYKUŁY

Rossmann przydaje się w podróży

Najlepszy krem dla Twojego dziecka na lato

Wspaniała objętość włosów w trakcie upałów

Obalamy mity o stosowaniu witaminy C latem!

NOWOŚCI KOSMETYCZNE

Piękne włosy w formacie Travel Size od Rene Furterer

Energetyzujący peeling Elancyl - pierwszy krok w unikalnej metodzie wyszczuplającej

Sebio Intelligence - Metamorfoza cery tłustej

Lirene City Protect – antyrodnikowa tarcza ochronna dla skóry.

KATALOG KOSMETYKÓW

Pharmaceris CAPILAR-CORRECTION Fluid kryjący dla skóry naczynkowej SPF 20

Żel do mycia rąk Skarbu Matki

Nail Tek Protection Plus III ochronna odżywka do pielęgnacji paznokci suchych lub kruchych