Uporządkuj swoje życie
wtorek, 22 stycznia 2013 13:35
PDF Drukuj Email

źródło: www.wiernaidealom.pl
Często na swojej liście postanowień noworocznych umieszczasz punkt „będę lepiej zorganizowana”. Napisanie tego to żaden wysiłek, ale przemiana w człowieka uporządkowanego wymaga poważnych zmian. W tym celu należy przede wszystkim odpowiedzieć sobie na podstawowe pytanie: dlaczego chcę wprowadzić ład w moje życie i od czego właściwie zacząć?

Uporządkuj swoje życie

Okres noworoczny sprzyja refleksjom na temat tego, jak chcesz żyć, co pragniesz osiągnąć i jak możesz dążyć do realizacji tych celów. Chcesz rozliczyć się z tym, co było i zacząć nowy etap. To dobry czas na wgląd w siebie, zrobienie remanentu oraz podjęcie decyzji - co zostawić za sobą, a co ze sobą zabrać w dalszą drogę? Wierzysz, że w nowym roku wszystko zacznie się od nowa, jesteś zmotywowana do tego, aby się zmieniać i pragniesz dokonać pozytywnych zmian. Tylko od czego tu właściwie zacząć…?

Po pierwsze zastanów się, co jest dla Ciebie naprawdę ważne. Co chciałabyś usunąć ze swojego życia, co Cię ogranicza i które aspekty chciałabyś poprawić. Może od dawna myślisz o przeprowadzce? Może chciałabyś poświęcać mniej uwagi karierze i przeznaczyć czas rodzinie? Najważniejsze jest określenie właściwych proporcji, które chcesz przypisać poszczególnym sferom swojego życia. Przyjrzyj się rzeczom, które od dawna odkładasz „na potem”. Sporządź listę wszystkich niedomkniętych spraw i konsekwentnie je realizuj. Rozwiąż zadawnione konflikty, które zalegają w głowie i nie pozwalają skupić się na rzeczach ważnych. Odkurz stare znajomości, na których Ci zależy. Przyjrzyj się swoim marzeniom i postaraj się zweryfikować je ze stanem rzeczywistym. Sprawdź, czy są nadal aktualne, a nierealne odrzuć. Najmniejsze wysuń na pierwszy plan, ciesz się ich realizacją i sięgaj po te coraz większe. Pamiętaj też, że stawianie sobie celów i zobowiązań okaże się bezowocne, jeśli nie wyznaczysz sobie konkretnych terminów ich realizacji. Organizacja życia to w końcu nie tylko umiejętność wykonywania danych czynności. To przede wszystkim zdolność do wykonywania ich w odpowiednim czasie! Być może pomocna w tym okaże się nasza aplikacja „E-maile do przyszłości”, która powstała po to, by wspierać Cię w Twoich planach i krokach do celu.

Porządki w życiu to temat, który wymaga mobilizacji. Aby pokonać barierę związaną z rozpoczęciem życiowych zmian, zacznij od rzeczy prostszej, która jednak natchnie Cię pozytywnie do działania. Na dobry początek zadbaj o ład wokół siebie, w swoim otoczeniu. Zobaczysz, że po zrobieniu tego pierwszego kroku, łatwiej będzie zabrać się za sprawy poważniejsze :-)

YOSKINE Wierna swoim ideałom

...

...

Share
 

Komentarze

 
0 # Maszka 2013-04-04 09:18
Prawda,najtrudn iej wykońać pierwszy krok.
 
 
0 # olalutka 2013-04-06 17:47
...nie ma to jak co roczne postanowienia noworoczne...za wsze nie były realizowane...j ednak ten rok, w sumie jego początek był dla mnie pełen siły i wiary. Postanowiłam jak każda kobieta schudnąć i udało się :D 11,5 kg mam za sobą :D
 
 
0 # kasia2006222 2013-04-07 17:41
Uporządkowanie życia to chyba podstawowy krok w osiągnięciu harmonii i prawdziwej radości z życia. Staram się usuwać wszystko to co sprawia, że czuję się jakby przyduszona. Artykuł super uświadamia, że aby cokolwiek osiągnąć trzeba najpierw przyjrzeć się temu co jest blisko nas i zaprowadzić ład.
 
 
0 # Maszka 2013-04-19 13:31
olalutka moje gratulacje :-)
 
 
0 # Maszka 2013-04-19 13:34
Pierwszy krok zrobiony,porząd ek w domu prawie zakończony,list a spraw napisana,teraz przeszedł czas na nastepne pozbywanie się przeszkód.
 
 
0 # agnieszka830401 2013-10-06 20:30
Pierwsze co nasunęło mi się na myśl to wstać, poukładać i mieć z głowy. Otóż nie. Najtrudniejsze będzie to co później. Oj, coś mi się wydaje, że większość z nas myśli o tym uporządkowaniu jako drodze do dalszej laby. A tu zonk. U mnie takie porządkowanie powtarza się co jakiś czas i to już dla mnie jest regułą. Jest moment determinacji i działania, moment dokonania i satysfakcji, moment odetchnięcie, odpoczynku i relaksu i wreszcie nadchodzi moment ponownego otrząśnięcia się z tej błogości i potrzeba dalszych osiągnięć, wtedy znów nadchodzi determinacja i działanie. Czasem pojawia się te niepowodzenie i zwątpienie. Wszystko tak się przeplata, ale uważam, że wszystko trzeba przejść, tą czy inną drogą, ale trzeba...
 

Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

POLECANE ARTYKUŁY

Usta soczyste jak pyszne owoce

Cece MED Stop wypadaniu włosów – na pomoc włosom przed wiosennym przesileniem

Boho spring make-up opanuje ulice

Radykalne wzmocnienie włosów z marką RADICAL®

NOWOŚCI KOSMETYCZNE

D’alchémy Holistic  Skincare  –  nowa  jakość  w  kosmetyce  naturalnej!

Poradnik, jak w 3 krokach przygotować ciało do nowego sezonu

Kolagenowy architekt do walki ze zwiotczeniami i grawitacyjnym opadaniem owalu twarzy

Pielęgnacyjne mydła Buña

KATALOG KOSMETYKÓW

 LC+ Maska złuszczająca do stóp w postaci nasączonych skarpetek

ROOMCAYS Naturalne produkty dla mężczyzn

Nail Tek Protection Plus III ochronna odżywka do pielęgnacji paznokci suchych lub kruchych