Jak się pozbyć stresu, przemęczenia i ospałości?
niedziela, 28 kwietnia 2013 19:48
PDF Drukuj Email

Stres, przemęczenie, ospałość… Jak szybko pozbyć się senności i poprawić sobie samopoczucie? Niektórzy sięgają po leki na uspokojenie, inni wolą sport lub zakupy. Co Ty najczęściej wybierasz gdy dopadnie Cię stres?

Jak pozbyć się stresu?

 

 

A może warto zadbać o siebie zanim zginiesz pod natłokiem obowiązków? Lepsza organizacja pracy i większa wydolność pozwolą szybciej i sprawniej poradzić sobie z codziennymi zadaniami i więcej czasu zostanie na przyjemności. Pomóż sobie sięgając do skarbnicy natury. Przy narażeniu na stres i przemęczenie warto sięgnąć po suplement diety Hepi, który zawiera zestaw składników korzystnie wpływających na nastrój i samopoczucie. Został opracowany z myślą o kobietach, narażonych na stres i nadmierne przemęczenie.

Kofeina w kapsułce?
Litry kawy, jakie wypijamy codziennie mają nam pomóc skupić się na pracy, odpędzić senność i zmęczenie. Mało kto wie, że ta sama kofeina, która znajduje się w ziarnach kawy występuje również w ziarnach innej rośliny, guarany. W odróżnieniu od kawy pobudzenie guaraną trwa dłużej i jest łagodniejsze. Guarana tradycyjne od wieków używana była jako środek pobudzający przez Indian z Amazonii. Plemię Guarna, od którego pochodzi nazwa rośliny, stosowało napar z ziaren zawsze wtedy, gdy potrzebowano dodatkowej dawki energii i jasności umysłu. Roślina wzbudziła duże zainteresowanie naukowców, którzy gruntownie zbadali jej wpływ na ludzki organizm i wyizolowali wszystkie czynne składniki.

Guarana przebadane przez naukowców
Laboratoria potwierdziły, że stosowanie guarany nie niesie większych zagrożeń niż picie kawy, w związku z czym od kilkudziesięciu lat guarana jest wykorzystywana przez przemysł spożywczy i farmaceutyczny. Roślina zwiększa wydolność fizyczną i psychiczną, stąd wojownicy rytualnie pili napar z guarany przed wyruszeniem na polowanie. Umożliwiało im to zwiększenie czujności i koncentracji. Czasami Indianie żuli nasiona, aby uchronić się przed sennością, jednak gorzki smak sprawia, że obecnie stosuje się raczej skoncentrowane wyciągi z guarany w postaci proszku czy tabletek lub mocno rozcieńczony w słodkich napojach energetyzujących.

HepiPodnosi wydolność nie tylko sportowców
Brazylijczycy cenią guaranę za sposób w jaki oddziałuje na organizm. Obecnie na terenie Brazylii z łatwością można dostać napoje z wyciągiem z guarany, gumy do żucia czy nawet pobudzające słodycze. Z Ameryki Południowej moda na guaranę rozprzestrzeniła sie do USA i Europy. Początkowo guaranę stosowali sportowcy i osoby pracujące w nocy w zawodach wymagających skupienia i sprawności umysłu, obecnie guaranę doceniają zwłaszcza osoby obciążone nadmiarem obowiązków, potrzebujące naturalnego wsparcia z natury w trudnym dla siebie okresie życia. Od kilku lat produkty z guaraną są dostępne w Polsce, są także w tabletkach Hepi, które ponadto bogate są w inną ważną dla sprawnego funkcjonowania mózgu substancję – kwas tłuszczowy DHA.

DHA dla pracy mózgu
Duże ilości DHA występują w naszym mózgu, sercu i oczach, dlatego ma duże znaczenie właśnie dla tych organów. Pozytywny wpływ DHA na rozwój i funkcjonowanie mózgu został potwierdzony licznymi badaniami. Kwas omega-3 DHA wpływa na utrzymanie sprawności istniejących neuronów, kondycję pamięci i koncentracji, ostrości wzroku, funkcji intelektualnych i samopoczucia.

Mózg w dobrej kondycji dzięki właściwej diecie
Coraz większym zainteresowaniem cieszy się zastosowanie diety do poprawy funkcji umysłowych u osób dorosłych. W przypadku dorosłych kwasy omega-3 mają wpływ na poprawę funkcji intelektualnych, pamięci, koncentracji, wzroku. W tym przypadku ich poprawa nie jest skutkiem przyrostu lub rozwoju tkanki nerwowej, lecz wynika z utrzymania sprawności istniejących neuronów lub zmian w tempie uwalniania bądź odbierania przekaźników nerwowych powodujących zmiany nastroju, ostrości zmysłów lub zdolności poznawczych.

Wielonienasycony kwas tłuszczony omega-3 DHA znajduje się tylko w produktach morskich, takich jak tłuste ryby, owoce morza, algi. Organizm może co prawda sam produkować kwasy omega-3 z krótkołańcuchowych kwasów alfa - linolenowych (ALA) znajdujących się np. w orzechach włoskich, oleju lnianym, sojowym i rzepakowym oraz zielonych warzywa liściastych, ale efektywność przetwarzania kwasów ALA w omega-3 jest niska. Konwersja ALA w DHA może wynosić do 9%, ale zazwyczaj nie przekracza 1%, co oznacza, że ze 100 gramów przyjętych przez organizm kwasów ALA można uzyskać 1 gram DHA. Dlatego tak istotna jest właściwa dieta bądź suplementacja.

Ważne dla pracy mózgu substancje zamknięte w kapsułce Hepi to:
• Kwas DHA (dokozaheksaenowy) zawarty w oleju z alg morskich bierze udział w utrzymaniu prawidłowego funkcjonowania mózgu.
• Paulinia guarana jest źródłem kofeiny, która pomaga zwiększyć koncentrację i czujność.
• Kwas foliowy i witamina B12 mogą przyczyniać się do redukcji zmęczenia.
• Witamina B6 przyczynia się do prawidłowego funkcjonowania układu nerwowego.

Więcej informacji i test poziomu szczęścia znajdziesz na stronie www.hepi24.pl.

...

Share
 

Komentarze

 
0 # frotka87 2013-05-05 11:53
Aktywność to mój sposób na wszystkie smutki i na radość, którą czerpię z bycia aktywną. Rozwijam siebie, swój talent, poznaje ciągle nowych ludzi i nie zwalniam tempa nawet chwilę. Kształtowanie obrazu samego siebie zgodnie z hierarchią przyjętych i realizowanych w życiu wartości daje mi sens i siłę do widzenia pozytywnych stron życia. Nie rozczulam się nad sobą ani światem.
 
 
0 # frotka87 2013-05-05 12:00
Aby uniknąć stresu nieustannie wierzę w siebie, w marzenia i dobroć ludzi. Kocham całym sercem życie i swoją rodzinę. Trzymam się blisko osób, które odnoszą sukcesy w życiu bo to one dodają mi sił i wiary w to, że jeśli się czegoś bardzo chce to można mieć wszystko i realizować swoje marzenia. Sił dodają mi także moje dotychczasowe błędy które popełniłam w życiu. Staram się być bardzo aktywna i nigdy nie odwlekać niczego na później. Angażuję się we wszystko co robię z pełnym entuzjazmem. Nigdy nie zamartwiam się na zapas. Wyznaczyłam sobie także zasady i cele życiowe, których się bardzo trzymam i realizuje oraz trwam przy swoich wartościach. Staram się zawsze być optymistką, lubić siebie i codziennie od rana uśmiechać się do siebie. Staram się być cierpliwa i tolerancyjna, zwłaszcza wobec swoich własnych błędów i niedoskonałości . Słucham i mówię do tych, którzy chcą mnie słuchać oraz zawsze bronię własnego zdania
 
 
0 # AgaWojtk 2013-05-10 19:56
Mój sposób na stres narodził się 10 lat temu w chwili trudów i męki;-) wieńczących moją czteroletnią naukę w liceum. nasz ogródek nie był już chyba nigdy więcej tak doskonale przekopany, jak w tym moim maturalnym roku;-) Na dwa dni przed egzaminami przemęczona i z pełną głową, doszłam do wniosku, że już i tak dalsza nauka nie ma sensu, więc lepiej zrobię coś pożytecznego! Wzięłam łopatę i przystąpiłam do dzieła! Z każdą godziną ogród wyglądał coraz lepiej, a ja urobiona i brudna po pachy nie miałam siły i czasu zamartwiać się i denerwować przed egzaminami! I tak oto od tamtej pory dla mnie najdoskonalszym sposobem na stres jest zdecydowanie… zmęczyć się!!!
 
 
0 # rybata 2013-05-14 22:20
ciekawa jestem Waszych opinii na temat Hepi. Próbowaliście? Polecacie? Jakie są Wasze doświadczenia z tym suplementem?
 
 
0 # bysia143 2013-05-19 22:19
to chyba coś dla mnie. stres, zmęczenie- o tak. Ciekawe, jak poradziłby sobie z moim organizmem.
 
 
0 # gosiatosia1 2013-05-20 06:13
muszę coś ze sobą zrobić bo niestety zmęczenie dopada mnie codziennie
 
 
0 # Esy,floresy 2013-05-21 05:08
Zdecydowanie coś dla mnie - a od nadmiaru kawy ciągle mam wypłykany magnez i gałki oczne skaczą mi jak piłeczki tenisowe:)
 
 
0 # Niepierwsza 2013-06-06 17:22
W dzisiejszych czasach stres i zmęczenie to naprawdę zmora wielu ludzi...mnie również często dopada. Wtedy sięgam po magnez i idę pobiegać.
 
 
0 # Strawa 2013-06-08 15:10
tabletki nie pomogą, kawa nie pomoże, jedzenie nie pomoże, alkohol nie pomoże.
Moim sposobem, po wielu latach prób i błędów jest działka ogrodnicza. Już od niedzieli planuję, co mam zrobić w następny weekend ( bo tylko w soboty i niedziele udaje mi się znaleźć czas ). Podzieliłam sobie w głowie działkę na części i w tygodniu dopisuję sobie do tej części, która planowana jest w weekend to, co można tam jeszcze zrobić. Mam problem, mam stres - uciekam w planowanie. Raz skończę, raz nie, ale mam przed sobą plan, który ma w nosie mój stres z pracy, z domu. Na działce nie ma stresu. jest plan, który wykonuję i który kocham, bo praca na działce to mój żywioł. Szczególna jest niedziela, gdy prawie nikogo nie ma. Wtedy świat należy tylko do mnie, słońce świeci dla mnie i wszystko jest po prostu moje.
 
 
0 # Mathab 2013-09-29 12:03
Na stres najlepsze są marzenia i ich realizacja, nawet gdyby to trwało latami. A ja sięgam po książkę, idę w pola na spacer lub relaksuję się w ciszy. Bardzo odstresowuje gimnastyka na basenie. A guaranę zażywam, ponieważ kawa mi nie służy, faktycznie podnoszą poziom energii i na pewno pozwalają pozbyć się senności.
 
 
0 # DzoanaWariat 2013-11-19 17:20
Ja odreagowywuję na fitnesie na siłowni. Mysle że gorąca kapiel i cieply posilek też potrafia zrelaksowac.
 
 
0 # alamirka 2013-11-22 19:59
Ja jak dopada mnie stres to włączam kojąca muzyke i zamykam się sama w swoim pokoju. Wyciszam się, nabieram dystansu i od razu patrzę na wszystko inaczej :)
 
 
0 # ineczka 2014-09-21 21:03
Suplementy i medykamenty to świetna sprawa i jeżeli nam pomagają to cudownie ale sama mała tableteczka nie da sobie rady ze stresem i znerwicowaniem jeżeli my nie będziemy chcieli sobie pomóc. Często w stres wpędzamy się całkiem nieświadomie-uw ażamy, że inni są lepsi, inni robią wszystko lepiej i więcej osiągają i gnamy do przodu aby im dorównać a to jest taki bieg za cieniem bo co znaczy lepsi? Jeżeli robimy wszystko najlepiej jak potrafimy to jesteśmy najlepsi a ideałów nie ma i nie ma co do nich dążyć bo wtedy odkupimy to utratą zdrowia. Więcej wiary w siebie i nauczmy się cieszyć z tego co mamy.
 

Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

POLECANE ARTYKUŁY

Rossmann przydaje się w podróży

Najlepszy krem dla Twojego dziecka na lato

Wspaniała objętość włosów w trakcie upałów

Obalamy mity o stosowaniu witaminy C latem!

NOWOŚCI KOSMETYCZNE

Piękne włosy w formacie Travel Size od Rene Furterer

Energetyzujący peeling Elancyl - pierwszy krok w unikalnej metodzie wyszczuplającej

Sebio Intelligence - Metamorfoza cery tłustej

Lirene City Protect – antyrodnikowa tarcza ochronna dla skóry.

KATALOG KOSMETYKÓW

Pharmaceris CAPILAR-CORRECTION Fluid kryjący dla skóry naczynkowej SPF 20

Żel do mycia rąk Skarbu Matki

Nail Tek Protection Plus III ochronna odżywka do pielęgnacji paznokci suchych lub kruchych