Ekstrakt z czerwonych winogron - silny antyoksydant
czwartek, 10 stycznia 2013 22:31
PDF Drukuj Email

Preparat GRAPE SEED EXTRACT– suplement diety produkowany jest w postaci tabletek  co czyni go wygodnym  w użyciu przez odbiorcę. Ekstrakt z czerwonych winogron to unikalne źródło skoncentrowanych związków polifenolowych. Wśród nich resveratrolu.

Preparat GRAPE SEED EXTRACT – suplement diety

 

We wczesnych latach dziewięćdziesiątych potwierdzono w licznych badaniach naukowych, dotyczących zjawiska „paradoksu francuskiego”, że pomimo diety bogatej w tłuszcze nasycone, w społeczeństwie francuskim występuje znacznie mniej przypadków chorób sercowo-naczyniowych, niż w innych obserwowanych krajach. Wyjaśnienie tego fenomenu nie leży głównie w predyspozycjach genetycznych Francuzów, lecz w regularnej konsumpcji wysokiej jakości czerwonego wina, bogatego w polifenole.

 

Pod nazwą polifenoli  kryje się złożona rodzina związków chemicznych o silnych właściwościach antyoksydacyjnych. Ich zadaniem jest ochrona komórek i systemu obronnego organizmu przed wolnymi rodnikami, wytwarzanymi podczas procesów fizjologicznych, jak również w wyniku ekspozycji na liczne czynniki środowiskowe. Najbardziej charakterystycznym polifenolem czerwonego wina jest resweratrol, który jest obecnie uważany za jeden z najbardziej obiecujących antyutleniaczy naturalnego pochodzenia. W przyrodzie związek ten występuje w 4 chemicznych formach, spośród których najbardziej aktywny biologicznie jest trans-resweratrol. Najwięcej tej substancji znajduje się w skórce i nasionach winogron, co wyjaśnia również jego obecność w czerwonym winie (średnio 2-3 mg/l czerwonego wina).

Pochodzą ze skórek i nasion winogron, w białym winie nie ma ich wiele.Resweratrol działa na geny zwane sirtuinami, o których wiadomo, że chronią zdrowe komórki przed starzeniem. Może także spowalniać raka we wszystkich trzech fazach rozwoju, blokując działanie NF-KappaB." Dr David Servan-Schreiber, Antyrak. Resweratrol wykazuje również korzystny wpływ na układ sercowo-naczyniowy poprzez wspomaganie właściwego ukrwienia naczyń krwionośnych, hamowanie utleniania lipidów, frakcji lipoprotein o niskiej gęstości (LDL). Ekstrakt z nasion winogron to źródło oligomerycznych proantocyjanidyn (OPC), najbardziej cenionych ze względu na korzystny wpływ na układ krążenia. Resweratrol może chronić narząd słuchu przed szkodliwym wpływem stresu oksydacyjnego wywołanego hałasem. Resweratrol może zapobiegać utracie słuchu związanej z niedokrwieniem, hałasem lub wiekiem.

Zawarty w  wyciągu z winogron  zestaw polifenoli  wykazuje swoją skuteczność  również  w kuracjach skórnych. Polifenole te posiadają bowiem zdolność hamowania takich degradujących struktury komórkowe grup enzymatycznych jak elastazy, kolagenazy i ß-glukuronidazy. Nie powstrzymane, wszystkie te enzymy przyczyniają się do postępującej degradacji strukturalnych elementów macierzy zewnątrzkomórkowej i śródbłonka naczyniowego. Ochrona i działanie antyoksydacyjne to jednak tylko jedna ze stron działania wyciągu z winogron. Preparat GRAPE SEED EXTRACT Polifenole pochodzące z winogron wykazują silne działanie przeciw podrażnieniowe i przeciwzapalne powstrzymując aktywację hialuronidazy, enzymu który depolimeryzuje kwas hialuronowy (stanowiący lepiszcze tkanek) i który atakuje tkanki skóry podczas stanów zapalnych. Wyciąg z winogron  zawiera również egzogenne kwasy tłuszczowe, proteiny, magnez i witaminy, których wspólne działanie zapewnia doskonałe ożywienie skóry, a także zwalcza skutecznie linie ekspresji i zmarszczki. Ekstrakt z  winogron działa też na skórę immunostymulująco, oczyszczająco i bakteriobójczo. Jest to szczególnie ważne dla cer wrażliwych i/lub delikatnych, jak również dla tych borykających się z problemem trądziku. Wyciąg z winogron stymuluje usuwanie resztek komórkowych i martwych mikroorganizmów, a przy okazji pełni rolę komórkowego regeneratora. Wspomniane działanie nie bez znaczenia jest u osób starszych, u których wyciąg z winogron przyczynia się wydatnie do wspomożenia spowolnionych wiekiem procesów aktywacji immunologicznej skóry i regeneracji komórkowej. Choć proces oksydacji w normalnych warunkach jest stosunkowo powolny to każdego dnia skóra poddawana jest jego szkodliwemu działaniu co z biegiem lat zaczyna być coraz silniej widoczne w postępującym wiotczeniu i przygasaniu cery. Dlatego właśnie systematyczna ochrona tak silnym antyutleniaczem jakim jest wyciąg z winogron ma kolosalne znaczenie dla zachowania cery w zdrowiu i dobrej kondycji. Jest to tego typu ochrona, która zwraca się z nawiązką na długim dystansie.

Preparat GRAPE SEED ECTRACT – suplement diety  jest wyrobem najwyższej jakości. Produkowanym z zachowaniem najwyższych standardów zapewnienia jakości. Produkowany jest w postaci tabletek co przyczynia się do lepszej przyswajalności i wchłanialności substancji aktywnych zawartych w produkcie. Postać tabletki czyni go łatwym w użyciu przez odbiorcę i łatwym w dawkowaniu na dobę. Produkt posiada doskonałej jakości opakowanie chroniące tabletki przed negatywnym wpływem czynników zewnętrznych co wpływa na zachowanie jego jakości w określonym okresie przydatności do spożycia.

Informacje o produkcie: Noble Health GRAPE SEED EXTRACT Ekstrat z pestek winogron

www.porcjapiekna.pl

...

Share
 

Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

POLECANE ARTYKUŁY

Trzecie oko - czyli czary mary w makijażu

Pielęgnacja skóry w wielkim mieście

Obalamy mity o stosowaniu witaminy C latem!

Shimmer do ust – idealny na każdą okazję

NOWOŚCI KOSMETYCZNE

Wysokie stężenie składników aktywnych w nowej linii Lirene LAB Therapy

Laura Conti BOTANICAL Lip Balm Vegan linia wegańskich balsamów do ust

DERMIKA AGE & SPOT INTELLIGENCE

Ukojenie i regeneracja na podrażnioną słońcem skórę

KATALOG KOSMETYKÓW

Pharmaceris S Krem o szerokopasmowej ochronie SPF 50+

Uriage Aktywnie nawilżająca maseczka na noc

Nail Tek Protection Plus III ochronna odżywka do pielęgnacji paznokci suchych lub kruchych